Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 
Forum Dyskusyjne Darczyńców, Wolontariuszy i Przyjaciół BCH :: Strona Główna

Biblioteka dla dzieci z BCH

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Forum Dyskusyjne Darczyńców, Wolontariuszy i Przyjaciół BCH :: Strona Główna -> Dla BCH
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
tomaard




Dołączył: 26 Lis 2009
Posty: 38
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 23:31, 03 Gru 2009 Temat postu: Biblioteka dla dzieci z BCH

List otwarty do Rodziców Serca w sprawie projektu utworzenia Biblioteki dla dzieci z BCH

Drodzy Rodzice Serca,

Od dłuższego czasu zastanawiam się jak wygląda życie kulturalne dzieci z BCH? Jaki kontakt mają z teatrem, filmem, muzyką? Czy mają dostęp do książek z literaturą światową? Czy jesteśmy w stanie jakoś wspomóc władze BCH i nauczycieli ze szkoły tybetańskiej w zakresie edukacji kulturalnej?
Odkąd sam zostałem Rodzicem Serca myślę o tym, jak do tej kwestii podejść od strony praktycznej.

Wiem z lektury Forum Rodziców, że część z Was od dawna wysyła książki swoim Dzieciom Serca. Pozostaje więc kwestia ilości i różnorodności tej literatury. Ale ciekawi mnie też, co się później z przeczytanymi książkami dzieje? Czy krążą w obiegu tak długo aż wyzioną ducha, "zaczytane"? Jeśli tak, to wszystko jest OK, gorzej, jeśli książka ląduje gdzieś w magazynku, bo dzieci przecież nie mają warunków do gromadzenia i przechowywania większej ilości swoich rzeczy.

Wszyscy wiemy, jak ważną funkcję w procesie rozwoju młodej osoby pełnią książki. Lektura ma ogromny wpływ na poznawanie i ciekawość świata, nawet jeśli się go nie widzi, poszerzanie horyzontów, kształtuje charakter, postawy, emocje i wrażliwość. Jest to bardzo istotne dla naszych dzieci, i tych które wychowują się obok nas, jak i tych daleko, w Dolanji. Tylko że dla dzieci z BCH kontakt z literaturą jest o wiele trudniejszy, bo po pierwsze, tych książek jest tam niewiele, a po drugie, większość z nich jest w obcym języku - głównie po angielsku. Książki dla dzieci w języku tybetańskim są bowiem wielką rzadkością.
Zastanawiamy się co możemy im wysłać, tak wiele nas bowiem dzieli. Dlatego wysyłamy im książki, które sami czytaliśmy w młodości, lub które obecnie są popularne wśród dzieci, takie, które są po prostu dostępne, lub uważamy za stosowne, interesujące.
Wielkie podziękowania należą się każdemu z Rodziców Serca, za każdą książkę wysłaną do BCH.

Pierwsze kroki zostały już przez Was wykonane, możemy teraz spróbować podejść do tej sprawy w sposób bardziej zorganizowany - występuję z inicjatywą utworzenia Biblioteki dla dzieci z BCH.

Uważam, że inicjatywa jest po naszej stronie, ale by Projekt Biblioteka miał szanse zostać zrealizowany, powinien on zostać stać się wspólnym projektem Rodziców Serca, Fundacji Nyatri, kierownictwa BCH oraz samych dzieci.

Fundacja Nyatri, popierając pomysł, zaproponowała udostępnienie strony internetowej dla informacji dotyczących tego projektu. W tym krótkim liście nie jestem w stanie zawrzeć wszystkiego, więc wkrótce napiszę więcej i postaram się opublikować w informacjach o Projekcie Biblioteki i propozycji Listy Lektur.

Zapraszam więc już teraz do wymiany zdań na Forum Rodziców Serca oraz do korespondencji ze mną.

Tata Serca, Tomek Piotrowski
e-mail: [link widoczny dla zalogowanych]
Smile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
nabi




Dołączył: 07 Maj 2007
Posty: 305
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 23:54, 03 Gru 2009 Temat postu:

Cześć Tomku!

To ja się od razu podzielę świeżym doświadczeniem: wysłałam niedawno mojej Kelsang słownik angielsko-angielski. Bardzo się ucieszyła. Napisała, że bardzo jej się przydaje i korzysta z niego m.in. w szkole. Czyli słowniki angielsko-angielskie są w BCH potrzebne i pożyteczne.

Ponadto poprosiła o zbiór opowiadań po angielsku oraz o książki do gramatyki angielskiej. Przyznam, że tu mam problem, bo nie wiem, jak bardzo powinna być zaawansowana ta gramatyka, ale generalnie - potrzebne są książki do gramatyki oraz zbiory opowiadań - info z pierwszej ręki (list z października).

Smile
Pozdrawiam
n.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Mirek




Dołączył: 13 Sty 2009
Posty: 36
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: EDINBURGH

PostWysłany: Sob 1:03, 05 Gru 2009 Temat postu:

mieszkam w UK wiec moze moglbym w czyms pomoc? juz jakis czas temu zastanawialem sie czy nie zrobic jakiejs zbiorki na miejscu? moze jakies szkoly zaangazowac? pracowalem kiedys w szkole i widzialem ile ksiazek wyrzaucaja... mysle ze tu jest wiekszy dostep anglojezycznej literatury, podrecznikow czy slownikow:) musze pomyslec co tu zrobic...

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
tomaard




Dołączył: 26 Lis 2009
Posty: 38
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 17:51, 15 Gru 2009 Temat postu:

Witaj Mirku,

Każda pomoc będzie tu MILE widziana Smile. Z pewnością na miejscu znajdziesz o wiele więcej second-handów z używanymi książkami angielskojęzycznymi. Pomysł by zwrócić się do bibiotek też jest bardzo ciekawy.
Bardzo przydatne byłyby wszelkie pozycje edukacyjne: słowniki obrazkowe, słowniki języka angielskiego, podręczniki do nauki angielskiego, leksykony, tezaurusy, encyklopedie dla dzieci, atlasy, albumy, etc.

Ja lada moment powieszę więcej informacji o całości projektu. Książki, księgozbiór to tylko jeden z elementów całości.

pozdrawiam

tomek


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Joanna




Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 5
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 22:25, 16 Gru 2009 Temat postu:

Tata z pomysłem - jestem pełna podziwu!
W takim razie czekam na więcej informacji o projekcie - brzmi sensownie !
Pozdrawiam -Joanna


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Mirek




Dołączył: 13 Sty 2009
Posty: 36
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: EDINBURGH

PostWysłany: Czw 11:08, 17 Gru 2009 Temat postu:

czekam Tomku na wiecej informacji a swoja droga rozgladam sie na miejscu co do mozliwosci:)

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Magda
Gość






PostWysłany: Nie 0:51, 27 Gru 2009 Temat postu: biblioteka

Witam serdecznie,
Jestem Mama Serca Tseringa Tashiego nr 452. Uwazam, ze pomysl z biblioteka jest fantastyczny. Z przyjemnoscia dolacze sie do tego projektu.
Mirku, ja tez mieszkam obecnie w Anglii, w Londynie. Mozemy razem opracowac jakis plan. Mozna tez nawiazac kontakt z ksiegarniami, moze z wydawnictwami?
Pozdrawiam,
Magda
Powrót do góry
tomaard




Dołączył: 26 Lis 2009
Posty: 38
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 18:42, 15 Sty 2010 Temat postu: Projekt Biblioteka - opis część 1

Cześć 1.

Projekt Biblioteka.

Drodzy Rodzice Serca, uważam, że Biblioteka w domu dziecka BCH w Dolanji powinna być wspólnym projektem Rodziców Serca, Fundacji Nyatri, kierownictwa BCH oraz samych dzieci, dlatego przedstawiam Wam całość zagadnień związanych z jej powstaniem, a nie tylko te, które możemy sami zrealizować.

Pomieszczenie na bibliotekę.
Adaptacja i wyposażenie.
Księgozbiór.
Czasopisma.
Jakie książki kupić?
Propozycja Listy Lektur - [link widoczny dla zalogowanych]
NOWE: dodaję dodatkowy link na Listę Lektur w postaci dokumentu Google, ten będzie docelowo najbardziej aktualny: [link widoczny dla zalogowanych]
Jak możemy przekazywać książki?
W jakim języku powinny być wydane książki?
Jak / gdzie kupić książki?
Organizacja biblioteki. Forma biblioteki - czytelnia - klub. Zaangażowanie dzieci
.


Projekt Biblioteka zakłada zrealizowanie następujących etapów:
- potwierdzenie u kierownictwa BCH zgody na realizację całego projektu: przedstawienie planu i celów, jakie chcemy dzięki temu projektowi osiągnąć
- pozyskanie od kierownictwa BCH pomieszczenia na bibliotekę (musi być suche, zabezpieczone przed wilgocią, zabezpieczone przed szkodnikami, zabezpieczone przed obcymi, wentylowane)
- adaptacja pomieszczenia (odnowienie, dobre oświetlenie) – woluntariusze i chętne do pomocy dzieci BCH
- wyposażenie (regały, witryny zamykane na cenniejsze książki, stoliki i ławy, materace na podłogi, w większości krajów wschodnich wiele czasu spędza się po prostu na podłodze) – zakup na miejscu ze zbiórki Rodziców Serca
- księgozbiór – Rodzice Serca
- organizacja pracy biblioteki – wolontariusze do przeprowadzenie szkolenia wybranej grupy dzieci do obsługi biblioteki, jak i wszystkich dzieci do zapoznania z zasadami korzystania z biblioteki (tak by nie stanowiła dodatkowego obciążenia dla niewielkiego personelu BCH i by dzieci mogły włączyć się zarządzanie biblioteką).

Pomieszczenie na bibliotekę.
Dyrektor BCH podczas czerwcowego spotkania w Warszawie zadeklarował, że w pełni popiera pomysł stworzenia biblioteki, a nawet, że posiada już zgromadzony pewien księgozbiór, dlatego udostępni odpowiednie pomieszczenie, kiedy tylko zainicjujemy jej powstanie. Należy potwierdzić tę deklarację i ustalić czy jest dostępne pomieszczenie na bibliotekę.


Adaptacja i wyposażenie.
Zakładam, że przy pomocy miejscowych pracowników, a może i samych dzieci, oraz przy zakupie wyposażenia w Indiach, adaptacja i umeblowanie pomieszczenia nie powinny być specjalnie kosztowne. Jestem gotów podjąć się w tym roku wyjazdu do Dolanji, by na miejscu pomóc przy przygotowaniu i wyposażeniu biblioteki. Jeśli ktoś z Was mógłby zaoferować swoją pomoc, jestem otwarty na propozycje.

Cdn.

Smile Arrow


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez tomaard dnia Wto 18:25, 19 Sty 2010, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
tomaard




Dołączył: 26 Lis 2009
Posty: 38
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 19:00, 15 Sty 2010 Temat postu: Projekt Biblioteka - opis część 2

Cześć 2.

Księgozbiór.

Początek księgozbioru już istnieje. Wielu Rodziców Serca wysyła przecież co jakiś czas książki do BCH. Miejmy nadzieję, że krążą one wśród dzieci, być może są jeszcze w dobrym stanie i trafią do biblioteki.
Z pewnością nadal będziemy wysyłać książki indywidualnie do dzieci - jeśli każdy z nas wyśle 1-2 książki w roku, to pozwoli nam zebrać kilkaset książek rocznie! - możemy też organizować zbiórki pieniężne na zakup zbiorczy, półhurtowy książek np. z second-handów.
Proponuję stworzenie Listy Lektur, dzięki której zorientujemy się, jakie książki już zostały wysłane, a jakich jeszcze wcale tam nie ma. Zamiast przykładowego, dziesiątego egzemplarza Harry Pottera, lepiej przecież wysłać inną książkę, której dzieci jeszcze nie znają. Potraktujmy tę listę jako rodzaj inspiracji.
Jeśli uznacie taką propozycję koordynacji wysyłanych książek za przydatną, prośba o zgłaszanie tytułów już wcześniej wysłanych książek, a również tych które zamierzacie wysłać oraz o propozycje rozszerzania listy książek.
Będę na bieżąco uaktualniał Listę. E-mail: [link widoczny dla zalogowanych]

Czasopisma.
Poza książkami warto też pomyśleć o czasopismach. W czerwcu 2009 zamówiłem pierwszą, traktuję ją jako przecierającą szlak, prenumeratę 1 egz. National Geographic Magazine (wersja podstawowa, czyli amerykańska). Czekam na potwierdzenie, że zaczął regularnie docierać. Jeden egzemplarz to oczywiście bardzo mało, warto może w przyszłości powiększyć ilość prenumeraty. Dodatkowo można go uzupełnić o National Geographic Kids Magazine - wydawany specjalnie dla młodszych dzieci.
Prenumeratę kupuje się, jak niemal każdą rzecz obecnie, w Internecie, na stronie [link widoczny dla zalogowanych] Subscriptions / prenumerata roczna National Geographic Magazine z dostawą do Indii kosztuje około 27 USD. Należy tylko dokładnie podać adres dostawy do BCH.
Prośba o propozycje innych, wartościowych czasopism dla dzieci i młodzieży wydawanych w języku angielskim. E-mail: [link widoczny dla zalogowanych]

Jakie książki kupić? Propozycja Listy Lektur - [link widoczny dla zalogowanych]
NOWE: dodaję dodatkowy link na Listę Lektur w postaci dokumentu Google, ten będzie docelowo najbardziej aktualny: [link widoczny dla zalogowanych]

Lista Lektur powstała w oparciu o:
1. Kanon - światowy kanon literatury dziecięcej i młodzieżowej - został przygotowany w oparciu o zestaw lektur szkolnych, "Children's literature canon" Wikipedii, czy głosowanie czytelników polskiego Porozumienia Wydawców.
Lista Kanonu zawiera tylko propozycje "niepomijalnych" pozycji, ani nie jest wyczerpująca, ani zamknięta. Uważam jedynie, że stanowi propozycję podstawowego zestawu, którego nie powinno zabraknąć w bibliotece dla dzieci. (Kanon został rozszerzony o inne pozycje autorów, którzy się w nim znaleźli np. obok "Ani z Zielonego Wzgórza";, zaproponowano "Emilkę ze Srebrnego Nowiu" Lucy M. Montgomery)
2. Lista propozycji dodatkowych - wykraczającą poza "kanon" - zaprzyjaźnionych czytelników i czytelniczek, listy fundacji "ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom", czy też sugestii bibliotekarzy.
3. Dla Starszych Dzieci - dzieci przebywają w BCH do 18 roku życia, powinniśmy więc pomyśleć i o takim czytelniku, poszukującym poważniejszej już literatury.
4. O Tybecie głównie książki dla dzieci, najczęściej baśnie tybetańskie.
5. Tibetan / EN - pozycje dwujęzyczne, po angielsku i w z języku tybetańskim (świetne m.in. do nauki angielskiego młodszych dzieci.
6. Słowniki - szczególnie angielsko-tybetańskie, słowniki wizualne dla młodszych dzieci, oraz poważniejsze słowniki i tezaurusy np. Webster'a.
7. Odrębną pozycją są książki naukowe: encyklopedie ilustrowane, encyklopedie, atlasy, albumy, etc.

To oczywiście tylko lista propozycji, każdy z Was sam decyduje o tym jaką książkę chciałby przekazać do Biblioteki.

Jak możemy przekazywać książki?

- Indywidualnie
Zachęcam by wysyłać książki dzieciom bezpośrednio, nie ma bowiem milszego upominku. Warto się zastanowić jak można naszym dzieciom zasugerować, by przeczytane książki przekazywały w darze dla biblioteki. To będzie ich własny osobisty wkład w powstającą bibliotekę. Mam nadzieję, że przez to bardziej się z nią zidentyfikują, włączą w pracę biblioteki czy będą szanować książki tam udostępnione.
- Grupowo
Możemy też organizować się w mniejsze lub większe grupy - w gronie znajomych lub zbierając na Forum Rodziców Serca - w celu zakupu droższych pozycji lub półhurtowych zakupach w książkowych second-handach. Wtedy będziemy wysyłać co jakiś czas paczki bezpośrednio do BCH.
Może znajdą się osoby chętne do zajęcia się wyszukiwaniem bezpośrednich kontaktów do wydawnictw (zagranicznych) i korespondencją z nimi w celu przekazania "jednej" książki-tytułu na rzecz BCH?

Istnieją polskie sklepy second-hand, gdzie za kilka złotych można kupić książkę. Zdaję sobie sprawę, że trudno będzie wielu osobom do takich sklepów dotrzeć. Być może uda nam się zorganizować i ktoś z nas będzie mieć dostęp do takiego "źródła", by co jakiś czas robić zakupy w takim sklepie, a potem listę zakupionych książek udostępnić w internecie do "odsprzedaży" lub na zasadzie dołożenia się do zbiórki na zakup pakietu książek.


W jakim języku powinny być wydane książki?

Niestety w języku tybetańskim wydaje się niewiele książek, a już szczególnie mało dla dzieci. Jest kilka pozycji dwujęzycznych, gdzie obok wersji angielskiej jest także treść po tybetańsku. Na przykład pięknie ilustrowane baśnie tybetańskie - bezpośredni kontakt na stronę autorki: [link widoczny dla zalogowanych]
Więcej - Lista lektur / książki po tybetańsku. Cały czas szukamy nowych pozycji, jeśli ktoś z Was znalazł takie, proszę o informacje. E-mail: [link widoczny dla zalogowanych]
Większość interesujących nas pozycji dostaniemy jednak bez trudu w języku angielskim. Dzieci uczą się angielskiego w szkole, jest też on też językiem wykładowym od 5-tej klasy, a interesująca książka może czasem więcej nauczyć języka niż kilka lekcji.

Jak / gdzie kupić książki?

W Polsce możemy kupować nowe książki angielskojęzyczne w m.in w księgarniach tradycyjnych Empiku czy Księgarni Amerykańskiej (ma kilka oddziałów w Warszawie i Krakowie), tam zawsze możemy dokładnie obejrzeć książkę, czy wziąć ją do ręki. Smile
Jednak znacznie większy wybór znajdziemy w sklepach internetowych:
- Księgarnia Amerykańska: [link widoczny dla zalogowanych]
- Księgarnia obcojęzyczna: [link widoczny dla zalogowanych]
w internetowych sklepach Empik.com i Merlin.pl mamy działy książek obcojęzycznych:
- [link widoczny dla zalogowanych]
- [link widoczny dla zalogowanych]

W sklepach internetowych kupujemy oczywiście za pomocą kart kredytowych (tych wypukłych).
Można też korzystać ze sklepów zagranicznych, których najbardziej znanym przykładem jest Amazon.com.
Amazon funkcjonuje obecnie, między innymi, w następujących krajach: USA, Wielka Brytania, Francja, Niemcy.
- [link widoczny dla zalogowanych]
- [link widoczny dla zalogowanych]

Kupując w takim sklepie możemy zamówić dostawę zakupionych pozycji (np. z listem podarunkowym) bezpośrednio do BCH (warto jednak pamiętać o kosztach przesyłki).
Innym przykładem podobnego sklepu jest Book Depository (w cenie książki jest już bezpłatne przesłane do Polski, niestety jeszcze nie wysyłają do Indii):
- [link widoczny dla zalogowanych]

Warto także poszperać po sklepach typu second hand (na przykład kupując na Amazone.com warto sprawdzać opcję "used", lub na witrynie - [link widoczny dla zalogowanych] (działa jak polskie Allegro)
lub wyprzedaży (wpisując np. w Google: "cheap books for children", "discount books for children") Przykładowe witryny z wyprzedażami książek.:
- [link widoczny dla zalogowanych]
- [link widoczny dla zalogowanych]
- [link widoczny dla zalogowanych]

Uwaga: na ebay.com (oraz w bardzo wielu innych miejscach) najczęściej płacimy, korzystając z usługi PayPal: [link widoczny dla zalogowanych] Obsługa w języku polskim.
Jest to firma, która obsługuje płatności elektroniczne i dodatkowo je zabezpiecza. Umożliwia płatności internetowe nawet osobom nie posiadającym kart kredytowych.Tylko jej podajemy numer naszej karty kredytowej, więc ograniczamy w ten sposób dostęp do naszych danych, bądź wcześniej przelewamy z naszego konta określoną kwotę potrzebną do dokonania transakcji. Przed dokonaniem pierwszej transakcji należy się zarejestrować w PayPal i dokonać transakcji testowej (coś na kwotę 2 EURO, która po potwierdzeniu jest nam zwracana na konto), co zawsze trwa kilka dni (więc transakcja w PayPal nie jest natychmiastowa). Potem, przed dokonaniem zakupu przelewamy na konto PayPal określoną kwotę, który potem reguluje nasze zobowiązanie u sprzedawcy. Tą drogą możemy również przesłać pieniądze osobie fizycznej (posiadającej konto w PayPal).

Warto też podążyć tropem zaproponowanym przez Mirka i poszukać możliwości pozyskania używanych książek z bibliotek lub innych instytucji.

cdn. Arrow


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez tomaard dnia Pią 2:20, 22 Sty 2010, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
tomaard




Dołączył: 26 Lis 2009
Posty: 38
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 19:04, 15 Sty 2010 Temat postu: Projekt Biblioteka - opis część 3

Cześć 3.

Organizacja biblioteki. Forma biblioteki - czytelnia - klub. Zaangażowanie dzieci.

Doskonale zdaję sobie sprawę jak nieliczny i obarczony wieloma obowiązkami jest personel ośrodka BCH. Z trudem znajdują czas by pomierzyć nasze dzieci czy zrobić zdjęcia, więc z pewnością nie będą go mieli na prowadzenie biblioteki. Nie jest moim zamiarem obciążać te osoby dodatkowymi zajęciami.
Chciałbym podczas mojej planowanej wizyty w Dolanji, omówić z kierownictwem BCH możliwość zaangażowania starszych dzieci w prowadzenie biblioteki, np. w formie „samorządu”. Można by przygotować grupę dzieci, tak by nie kolidowało im to innymi obowiązkami, a jednocześnie by było to dla nich wyróżnienie, nie przymus.
Jestem przekonany, że w kilka miesięcy można opracować zasady prowadzenia takiej biblioteki, a następnie przekazać je i wdrożyć z wybraną do prowadzenia biblioteki grupą podczas pobytu w Dolanji.
Może ktoś z Was, Rodzice Serca ma w tej materii doświadczenie?

Uważam za bardzo wskazaną próbę zaangażowania dzieci w powstawanie i funkcjonowanie biblioteki - od przygotowania pomieszczeń (drobne prace, sprzątanie, malowanie, etc.), pomocy przy urządzaniu, organizacji, prowadzenie, aż po przekazywanie własnych książek. Mam nadzieję, że to wszystko sprawi, że staną się one odpowiedzialne za to miejsce i zgromadzony księgozbiór, nie będą go traktować jako jednego z "darów", ale coś co samemu się stworzyło.

Tak jak Mały Książę stał się odpowiedzialny za różę, którą nazwał imieniem. Smile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
tomaard




Dołączył: 26 Lis 2009
Posty: 38
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 18:32, 19 Sty 2010 Temat postu: NOWY LINK NA LISTĘ LEKTUR

Witam,
by ułatwić dostęp do Listy Lektur wszystkim osobom nie korzystającym na codzień z Excella, jak również sobie edytowanie dokumentu Wink, umieściłem go w postaci dokumentu Google.
Ten link będzie docelowo najbardziej aktualny: [link widoczny dla zalogowanych]

Mamy już pierwsze zgłoszenia do wysłanych i zakupionych książek.
Dziękuję!

tomek


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
karolina




Dołączył: 10 Maj 2009
Posty: 5
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 19:16, 21 Sty 2010 Temat postu:

Tomku,
jesteś niesamowity! "szacun" za ten materiał i za energię. Dziękuję też za linki do księgarni.
Jeśli chodzi o finansowanie wspólnych zakupów to mam taka propozycję: może Fundacja mogłaby utworzyć subkonto, na które przelewalibyśmy pieniądze i po uzbieraniu jakiejś ustalonej kwoty byłaby ona przekazywana rodzicom mieszkającym w Wielkiej Brytanii - książki anglojęzyczne są tam z pewnością tańsze?
Kiedy planujesz jechać do Dolanji?
pozdrowienia,
karolina


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
mag




Dołączył: 23 Sty 2010
Posty: 5
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Londyn

PostWysłany: Sob 19:55, 23 Sty 2010 Temat postu:

Witaj Tomku,
Czytam wlasnie i przetrawiam wszystkie informacje, ktore zamiesciles na temat projektu. Uwazam, ze to fantastyczny pomysl i z ogromna przyjemnoscia zaangazuje sie w tworzenie biblioteki.
Moje pierwsze mysli:
- moge postarac sie nawiazac kontakt w wydawcami i ksiegarniami w Anglii, bo jestem tu na miejscu;
- moge tez, jezeli czas pozwoli, pochodzic po londynskich ksiazkowych second-handach i bibliotekach zobaczyc, jakie sa mozliwosci;

To pierwsze spontaniczne pomysly. Zastanowie sie jeszcze spokojnie co jest mozliwe i kiedy. Moim jedynym ograniczeniem w tej chwili jest niestety czas, bo pracuje i rownoczesnie pisze prace dyplomowa na studiach tutaj, wiec z gory niestety uprzedzam, ze do czerwca moj udzial bedzie uzalezniony od mozliwosci czasowych. Postaram sie jednak zobaczyc, co jest mozliwe i dam znac.

Jezeli chodzi o dalsze plany, to jezeli bylyby jakiekolwiek plany zwiazane z budowa biblioteki w drugiej polowie tego roku, lub pozniej, to wstepnie zglaszam swoja chec pomocy.

Pytanie:
Czy moge oficjalnie pisac w imieniu Fundacji i przedstawiac projekt, jezeli bede pisac do wydawnictw i ksiegarn?

Pozdrawiam,
Magda


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Ganden
Administrator



Dołączył: 18 Kwi 2007
Posty: 128
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 22:10, 28 Sty 2010 Temat postu:

Magda i Wszyscy,
Projekt Tomka jest projektem i pomysłem Taty Serca, także jeśli będziecie chcieli gdziekolwiek pisać, należy to wyraźnie zaznaczyć.

Pozdrawiam,
Ewa


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Ganden dnia Czw 22:13, 28 Sty 2010, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
tomaard




Dołączył: 26 Lis 2009
Posty: 38
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 3:03, 05 Mar 2010 Temat postu: Oficjalne działania

Jeśli chodzi o oficjalne pisma, to zgodnie ze statutem reprezentować Fundację może jedynie Zarząd, więc my, Rodzice Serca nie możemy występować w imieniu Fundacji, ALE możemy jak najbardziej działać na jej rzecz. Czyli możemy się przedstawiać np. jako wolontariusze działający na rzecz Fundacji, Jeśli nasze działanie spotka się poważnym odzewem i zaistnieje potrzeba "oficjalnego" poparcia w konkretnej sprawie, to myślę, że zawsze można o takie wystąpić do Zarządu. Prawda Ganden?

Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez tomaard dnia Pią 3:04, 05 Mar 2010, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Forum Dyskusyjne Darczyńców, Wolontariuszy i Przyjaciół BCH :: Strona Główna -> Dla BCH Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2


Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
phpBB (C) 2001, 2005 phpBB Group
Theme Retred created by JR9 for stylerbb.net & Programosy
Regulamin